🕵 Детективи
Детективні книги: цікаве та загадкове на кожній сторінці
Літературний детектив – жанр, сюжетною основою якого є злочин чи якась загадкова подія. Центральним персонажем зазвичай виступає детектив чи людина, яка виконує його функцію, а головне завдання – відшукати злочинця або розкрити обставини того, що сталось. Важливо, що читач теж не знає усіх подробиць події, тому проводить розслідування разом з головним героєм, слідкуючи за сюжетом чи навіть випереджаючи його.
Прихильників даного жанру літератури по всьому світу безліч, та чи багато хто з них може розповісти, з чого ж усе починалось, а точніше – з кого? Серед «батьків» детективної літератури є ім’я Едгара По, який у 1841 році випустив оповідання про детектива, що займався розслідуваннями різноманітних злочинів.
Можна сказати, що жанр починався з невеликих за розміром творів, а от справжні детективні романи почали з’являтись трохи згодом. Сьогодні ж справжній детектив вже не може бути коротким, бо він потребує простору для розвитку сюжету, щоб тримати читача у напрузі якомога довше.
Сучасні детективи – книги, які захоплюють
Комусь подобається класика, а хтось надає перевагу сучасним творам. Та як би там не було, а цікаві книги детективи все одно будуть мати у своїй основі дещо спільне. Наприклад, убивство – без нього ніяк. А якщо воно є, то має бути убивця і спеціаліст, який його шукає. Це невід’ємні елементи такого твору. А майстерність автора буде проявлятись у тому, як він побудує розповідь про розслідування злочину.
Найкращі детективні книги тримають читача у напрузі і не дають до самого фіналу точно зрозуміти відповідь. І якщо письменнику вдасться заплутати все так, що читач буде думати, що він вже все розгадав, а в кінці все виявиться геть інакше, такий роман точно залишить яскраві враження.
Детективні романи: національні особливості
Як у кожного народу є свої національні особливості, так і у літератури, написаної представниками тієї чи іншої нації. Але є й те, що вважається класикою. Тут мова йде про англійський детектив. Події у ньому відбуваються без поспіху, а напружена атмосфера створюється зазвичай за рахунок діалогів між героями.
Якщо говорити про американські твори, то в них нерідко зустрічається «расове питання». Особливо це стосується авторів, які писали ще у ті часи, коли питання расової рівності було гострим і викликало дискусії. Скандинавські детективні романи відрізняються особливою атмосферою – похмурою і депресивною, і головні герої в них зазвичай мають якісь психологічні проблеми.
Говорячи про французькі історії, не можна оминути увагою їх витонченість і елегантність. А от іспанські насичені не лише подіями, а ще й емоціями, які можуть як допомагати справі, так і заважати.
Дуже часто бестселерами стають шведські детективні романи. А все завдяки тому, що їх автори зуміли створити власний стиль – впізнаваний і цікавий. В них часто показані вади суспільства, бо письменники не бояться говорити правду про реальність, у якій живуть люди.
Детективи російські поєднуються з іншими жанрами, такими як бойовик і трилер. Тут основна увага зосереджується на особистості детектива, яким нерідко може бути не професіонал, а аматор.
А от якщо говорити про українські детективні книги, то варто зазначити, що з’являтись вони почали лише у 20-х роках 20 століття. У 1960-х в Україні популярними стали шпигунські детективи, а у 21 столітті популярності набувають іронічні, психологічні, містичні на інші різновиди даного жанру.
Крім того, великою популярністю користуються книги детективи для підлітків, де головними героями виступають молоді хлопці і дівчата. Вони не лише розслідуваннями займаються, а й проживають низку захоплюючих пригод.
Де почитати кращі детективи?
На нашому ресурсі ви знайдете популярні твори різних авторів. Тут і класика жанру, і книжки, що входять в топ списки детективних романів, і новинки. У нас ви можете у будь-який день і час детектив читати онлайн українською мовою повністю безкоштовно.
А щоб не загубити улюблені твори, рекомендуємо книги детективи скачати українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф), mobi на телефон і повертатись до них тоді, коли захочеться, а не лише тоді, коли є підключення до мережі.